2017-2018 Grand Prix Standings

Last Name First Name Mem School Form Sept Oct Nov Dec Jan Feb Mar Apr May Total Player School
  School   WCH   10 13.5 21.5 28.5 18 22 13 13 139.5 1st
  School   FFCA   10 15.5 14 13 7.5 11 5.5 10.5 87 2nd 
  School   REN   8.5 1.5 6.5 7 7 2 10.5 12 55 3rd
  School   BCHR   4 13 8 3 3 7.5 3 41.5 4th
  School   NDAME   8 6.5 6 8 7 35.5 5th
  School   STJER   7.5 3 3 3.5 5.5 3.5 5.5 4 35.5 6th
  School   TBAIN   3 5 4.5 6 3 7 3.5 2.5 34.5 7th
Raninga Aditya R JDIE Y 5 5 4 4 4 4.5 5 31.5 1st
  School   HAMP   3.5 4 6 6 6 25.5 8th
  School   HILL   2.5 2 2.5 5 2 5 4.5 1 24.5 9th
Suchand Daniel R DALH Y 3 4 4 4 5 2.5 1.5 24 2nd
Yuen Jerry R WCH Y 3.5 4 5 4 3 3 22.5 3rd
Sharma Samir R STJER Y 3.5 3 3 3 2.5 3 4 22 4th
Knoll Dominic R SATG Y 1 2.5 3 4 4 2 5 21.5 5th
Tolentino Andre Angelo R NDAME Y 5 4.5 3 5 3.5 21 6th
Pathak Pranav R WCH Y 3 3 3 3 3.5 5 20.5 7th
  School   HOCR   2.5 12 5.5 20 10th
Kurumbhatte Tanish R GLAM Y 2 3 3 4 2.5 5 19.5 8th
Bayarsaikhan Dulguun R MROY Y 4.5 3 4.5 3 1 3 19 9th
Li Avery G WCH Y 3.5 2 3.5 4 2 2 2 19 9th
  School   CJA   2.5 6 1 5 4 18.5 11th
Suarez Pablo R OLOG Y 3 1 4 3 3.5 4 18.5 10th
  School   SWS   3 4 1 3 1.5 1 1 4 18.5 12th
  School   CONN   2 5.5 2 2 1.5 2 3 18 13th
  School   CJPA   2 1.5 2 3.5 5 3.5 17.5 14th
Otto Jonas R FFCA Y 4 3 4 2.5 4 17.5 11th
Choi Nathan R HAMP Y 3 3 4 4 3.5 17.5 11th
Nikolov Alexander R FFCA Y 3 4 4 3 3 17 12th
Fu Matt S HILL Y 2.5 2.5 3 2 5 1 1 17 12th
Scratch David R ROWA Y 1 2 2.5 2 1 2.5 2 4 17 12th
Wu Jonathan R WCH Y 3 3 5 3 3 17 12th
  School   BREN   4.5 2 2 8 16.5 15th
Ouyang Jajohn G WCH Y 1.5 2.5 1.5 3 3 3 2 16.5 13th
Ouyang Jason G WCH Y 2 2 3 2 2 2.5 3 16.5 13th
Ming Jerry G CONN Y 2 3.5 2 2 1.5 2 3 16 14th
Diatha Mihir R FFCA Y 2 3.5 2 3 3 1.5 15 15th
Tolentino Patrick Angelo R NDAME Y 3 2 3 3 3.5 14.5 16th
  School   RTAL   2 4 2 3.5 3 14.5 16th
Liu Ethan R FFCA Y 5 3.5 3 0.5 2 14 17th
Samy Manish R WEBB Y 3.5 4 3 3.5 14 17th
  School   WEBB   3.5 4 3 3.5 14 17th
Manoj Prerana R CGIRL Y 2.5 2 4 2.5 2.5 13.5 18th
Nikolov Christopher R FFCA Y 4 1.5 2 4 2 13.5 18th
Tolentino Khino R STJER Y 4 3.5 2.5 1 2.5 13.5 18th
Vasic Maxim R WCH Y 3.5 4 3 3 13.5 18th
Damgaard Paul R HOME Y 4 2 3 2 2 13 19th
  School   MCAR   4.5 3 3.5 2 13 18th
McMahon Braden R BCHR Y 4 4 2.5 2 12.5 20th
Spicer Lauren R HOME Y 3.5 3 3 3 12.5 20th
  School   LRIEL   6 1.5 5 12.5 19th
Khan Ali R REN Y 1.5 2 4 4 11.5
Benner Bastian R FOOT Y 3 2 4 2 11
Wang Max R RTAL Y 2 4 2 3 11
Kolharkar Aayush R TBAIN Y 4.5 3 3.5 11
Bryuzgin Maxim R BISHP Y 3 3 2 2.5 10.5
Kownatka Seth R SWS Y 4 1 1 1.5 1 1 1 10.5
Wu Jiaqi R   Y 4.5 2 4 10.5
Gutin Roni G CJA Y 2.5 3 0.5 2 2 10
Xie Cathy R CJPA Y 1.5 3.5 3 2 10
Shonak Anant R REN Y 1.5 5 3.5 10
Mutizwa Anesu R BCHR Y 3 3.5 3 9.5
Malick Ameer R TBAIN Y 2 3 2 2.5 9.5
Song Sean R TBAIN Y 3 3 3 9
Gutin Matan R CJA Y 3 0.5 3 2 8.5
Tian Kevin   SUN   2.5 3 3 8.5
Chong Logan R   Y 3 3 2.5 8.5
Choi Matthias R HAMP Y 0.5 1 2 2 2.5 8
De Buck Quinten R ROAK Y 2.5 2 3.5 8
Bai Jinghui R SWS Y 3 2 3 8
Pradhan Advait R WDPR Y 3 2 0 2 1 8
Bungay Aneesh R   Y 2 2 4 8
Kakarlapudi Aniketh R   Y 2 1 2 3 8
Samy Mikesh R   Y 3 2 3 8
Li Aurora R BREN Y 2.5 2 3 7.5
Eaton Daniel G CNGO Y 1.5 2 2 0.5 1.5 7.5
Chen Helen R HILL Y 2 2 3.5 7.5
Srinivasan Hemant R LRIEL   4 3.5 7.5
Ojeifo Excel R   Y 2.5 3 2 7.5
Choi AJ   BCHR   1 3 3 7
Qin Kevin R MCAR Y 2.5 2.5 2 7
LeBouthillier Patrick R REN Y 2 2 1 2 7
Wang Nathan R TWEMC Y 2.5 3 1.5 7
Buslig David R   Y 3 4 7
De Buck Eden R   Y 2 2 3 7
Swertz Ben G REN Y 3 1 1 1.5 6.5
Wheadon Riley R WCH Y 3 3.5 6.5
Ojeifo David R   Y 1.5 2 3 6.5
Chen Julianne R BREN Y 2 2 2 6
  School   FAIR   2 4 6 20th
Chelikani Vijay   FFCA   3 3 6
Dang David Sch HOCR   3 3 6
Bungay Akshaay R   Y 2 2 2 6
Manuel Shane R   Y 1 2 3 6
Rupprecht Chase R   Y 3 3 6
Wang Edward R   Y 2 2 2 6
Ng Darien R CJPA   2 2 1.5 5.5
Boyd Zavier B REN Y 3 1.5 1 5.5
Nguyen Fienna Sch HOCR   5 5
Whalley Oliver B MCAR Y 2 3 5
Wright-Maley Aulden   POW   2 3 5
Swertz Scott G REN Y 1 2 1 1 5
Lam Marshall       2 3 5
Bui James Sch HOCR   2.5 2 4.5
Thai Bryan Sch HOCR   2 2.5 4.5
Lam Margaret R   Y 1.5 2 1 4.5
Suchand Lucas R   Y 1 1 1.5 1 4.5
Omotoso Tomisin R BCHR Y 4 4
Krepps Wyatt R EDGE   1.5 1.5 1 4
Sheth Nishaad   FAIR   4 4
Chaadhary Yusuf R FFCA Y 4 4
Sheth Parth R LRIEL   2 1.5 3.5
Parmar Lucas   PEWA   1.5 2 3.5
Zhao Ian R REN Y 3.5 3.5
Chen Andrew   RTAL   3.5 3.5
Kowalczewski Maya R WCH Y 3.5 3.5
Guilfoile Brendan R   Y 3.5 3.5
Merali Nehaan R   Y 3.5 3.5
Pele Benjamin R   Y 3.5 3.5
Li Stephen R BCHR Y 3 3
Wilson James R BCHR Y 2 1 3
Bayarsaikhan Maralgoo R EMOR Y 3 3
Kassam Ishaan R REN Y 0 3 3
Sharma Arjun Viraat R REN Y 3 3
Xu Andrew   TBAIN   3 3
Faragcao Adam R WPARK Y 3 3
Birchall William       3 3
Cooksley Ronan R   Y 3 3
Fixler Levi R   Y 3 3
Liu Daniel R   Y 3 3
Ma Atley R   Y 3 3
Yuan Nathan R   Y 3 3
Lockhart Jaret   BCHR   2.5 2.5
Arif Amaan       2.5 2.5
Goyal Isha R   Y 0 2.5 2.5
Kailey Shanaya R   Y 1.5 1 2.5
Pillai Evan R   Y 1 1.5 2.5
Zhang Zephyr R   Y 2.5 2.5
Chelikani Veditha   BREN   2 2
Wu Piaoyi R CJPA   2 2
Mok Noah R CONN Y 2 2
Khan Uzair R (unpaid) FAIR   2 2
Wang Alan   STGRE   2 2
Yang Frederick   TBAIN   2 2
Wu William   WCH   2 2
Arif Zach       2 2
Biyi-Olaoye Modadeola       2 2
Biyi-Olaoye Olumurewa       2 2
Cheung Ethan R   Y 2 2
Joarder Jaiven       2 2
Joarder Nirvan       2 2
Merali Alaynna R   Y 2 2
Nagaruru Abhigyan R   Y 2 2
Nagaruru Akshara R   Y 2 2
Perez Issac R   Y 2 2
Yual Nathan       2 2
Xue Edward R LRIEL Y 1.5 1.5
Naugler Griffin R WCH Y 1.5 1.5
Larsson Adam R   Y 1.5 1.5
Li Lucas       1.5 1.5
Marshall Lam R   Y 1.5 1.5
Merali Ki'an R   Y 1.5 1.5
Chen Cayden   BREN   1 1
Wallace Parker R Fernie BC   1 1
Ismailov Daler   MCAR   1 1
Garyayev Michael R MID Y 1 1
Zabarka Maxim   MSPR   1 1
Balaban Ertugrul       1 1
Chuluunbat Baterdene R   Y 1 1
Nikolaychuk Ernest R   Y 1 1
Wiebe Alexander       1 1
Yual Isaac       1 1
Shen Danny R WCH Y 0.5 0.5
Amor-Senlle Diego R   Y 0.5 0.5
Das Saman R   Y 0.5 0.5
Pillai Cayden R   Y 0 0.5 0.5
Fu Terry R CCHAR Y 0 0
Ismailov Laziz   MCAR   0 0
Yuan Isaac R WCH Y 0 0
Gao Lucy R   Y 0 0
Wang Paul R BALM Y
Chandra Anand R CAKK Y
Wang Zechariah R CJPA  
      HOME  
Hirgi Hirji Aariz R REN Y
Hirgi Hirji Aydin R REN Y
Bermudez Nicholas   STMA  
Kawakami Merrit R WEBB  
Balamurali Bhargavi R    
Balamurali Hari R    
Batbold Maralmaa R    
Cao April R   Y
Cao Ryan R    
Chen Edwin R    
Chen Marvin R   Y
Ding Qi Xuan R    
Eng Jonathan R   Y
Farnell Morgan R    
Ishaan Kassam R   Y
Jiang Jacky R    
Jiang Stanley R   Y
Jin-Scheltgen Alex R   Y
Jin-Scheltgen Eva R   Y
Johal Sajan R    
Laskov Gregor R   Y
Li Joshua R   Y
Liendo Andres R   Y
Liendo Angel R   Y
Liu Eric R   Y
Martinez Prince R   Y
Moon Ben R   Y
Narvaja Dwane R   Y
Ngo Ethan R   Y
Ngo Jasper R   Y
Osztovits Max R   Y
Perron Raphael R   Y
Rajendran Thanu Samrudh R   Y
Wang Sarah R    
Wensley William R   Y
Wu Chenxi R   Y
Yee Jayin R   Y
Yeung Kaylan R   Y
Yeung Kean R   Y
Zabarka Dmitri R   Y
Zhang Jerry R   Y
Zhang Mark R   Y

© 2018 Calgary Junior Chess Club All rights reserved.